Drobečková navigace

O firmě > Servis

Servis klimatizací

Naše péče zahrnuje také pravidelnou údržbu a servis. Klimatizační jednotka je zařízení, jehož výkon a životnost je závislá především na čistotě.

Zanesené zařízení znamená snížení přenosu tepla, ale i vyšší tlak v klimatizačním okruhu a zatížení kompresoru, které může vést i k jeho zničení. Pravidelný servis klimatizací a čištění klimatizace vedou nejen k prodloužení životnosti klimatizační jednotky, jeho dalším pozitivem je významná úspora energií. Navíc, se na znečištěném výměníku vnitřní klimatizace vyskytují plísně, které mohou způsobovat zdravotní problémy, nebo přinejmenšim nepříjemně zapáchat.

Naše firma nabízí svým klientům pravidelný a dlouhodobý servis na klimatizace, který předchází závadám a je základem dlouhodobého a bezproblémového chodu zařízení. Dále zajišťujeme opravy značkových klimatizací např. DAIKIN, MIDEA, Toshiba, Mitsubishi, Fujitsu a další.

Provádíme:

  •     kompletní servis vzduchotechnického a klimatizačního zařízení dle pokynů a doporučení výrobce.  
  •     zprovozňování VZT a klimatizačního zařízení, MaR   
  •     zaregulování systému VZT, měření vzduchových výkonů   
  •     technická podpora a dozor při přejímání nově instalovaných zařízení   
  •     periodické kontroly těsnosti chladících okruhů dle ES 842/2006 Sb., vystavení evidenční knihy zařízení   
  •     periodické kontroly požárních klapek, ventilů a uzávěrů, vystavení evidenční knihy PK   
  •     periodické kontroly zařízení pro odvod tepla a kouře, vystavení evidenční knihy   
  •     periodické kontroly zařízení pro odvětrání chráněných únikových cest (CHUC), vystavení evidenční knihy

 Co servis klimatizace obnáší?

Servisní kontrola klimatizace či chlazení obnáší celkovou kontrolu zařízení, kontrolu elektroinstalace včetně dotažení spojů a odzkoušení funkce jisticích a ovládacích prvků, kontrolu kompresorů - funkce, tlaky, olej, elektrické zapojení, kontrola freonových okruhů, kontrola řídícího  mikroprocesoru včetně nastavených parametrů, kontrolu funkce ochranných prvků, kontrolu všech náplní (oleje, chladivo, nemrznoucí směs), kontrola ventilátorů - funkčnost, ložiska a zapojení, případnou revizi těsnosti chladivových okruhů dle vyhlášky 279/2009.

Dále jsme schopni poskytnout servis a opravu rezidenční (splity) klimatizace od různých výrobců. Jedná se zejména o klimatizace Toshiba, Sinclair, LG, Samsung, po dohodě je možné revidovat i výrobky jiných značek. Preventivní kontrola těchto splitových klimatizací zahrnuje základní vyčištění filtrů, čerpadel kondenzátu a kondenzátorů u venkovních jednotek. Dále je provedena kontrola elektroinstalace, kontrola kompresorů a chladivových okruhů. Klimatizační jednotka je vždy plně odzkoušena a je provedena kontrola nastavení parametrů.

Neprovádíme montáže, opravy ani servis klimatizací zakoupených v hoby marketech!