Drobečková navigace

O firmě > ČASTÉ DOTAZY > Vzduchotechnika

VZDUCHOTECHNIKA - časté dotazy

Vzduchotechnické jednotky dodáváme převážně od českých výrobců, zejména od firmy C.I.C.Hřebec , firmy Remak a Mandík. S jednotkami od těchto výrobců máme dobré zkušenosti a to jak s technickými a hlukovými parametry  odpovídající ceně.

Jaké podklady jsou potřeba pro návrh a nacenění?

  • především je potřeba znát zátěž (dáno např. počtem osob, zařízení, strojů, zdrojem vlhkosti) kterou je potřeba odvést, objem větraného prostoru, účel větraného prostoru, možnost připojení na zdroje (elektro) a odpadní trasy (ZTI), ideálně schéma prostoru s označenými místy napojení na elektro a ZTI. Je zapotřebí mít představu o způsobu ovládání, případně mít alespoň jasno v požadavcích, jak má dané zařízení fungovat

Jaká je zapotřebí stavební připravenost?

  • ideálně jsou zhotoveny prostupy pro rozvody VZT potrubí, hotové finální omítky, daný prostor pro rozvody potrubi a zařízení bez kolize s ostatními profesemi. Jsou známy pozice pro vyústění rozvodů vzduchu, přivedena silová elektřina k jednotkám, napojení ZTI na odvod kondenzátu (pro odvod kondenzátu samospádem je zapotřebí dodržet spád min. 1 cm/bm délky potrubí)

Jak je možné ovládat vzduchotechnické zařízení?

Jaké zařízení zvolit pro odsávání WC a koupelny v RD (bytě)?

Jaké ovládání zvolit pro odsávání WC a koupelny v RD (bytě)?